Jak promować sklep internetowy?

Założenie sklepu internetowego może być bardzo dobrym sposobem na zarobek… o ile wiemy, w jaki sposób reklamować naszą działalność. Jak promować sklep internetowy, aby przynosił on naprawdę dobre pieniądze? Mamy dla Ciebie kilka porad!

Obecność w mediach społecznościowych

Podobno można prowadzić internetowy biznes i nie istnieć na Facebooku oraz Instagramie – mówimy “podobno”, gdyż raczej trudno jest w to uwierzyć… Aby sklep miał stałe grono fanów, a sprzedawane przez Ciebie produkty docierały do coraz większej ilości osób, potrzebujesz fanpage’a, który będzie często aktualizowany. Pisz posty, publikuj zdjęcia i obserwuj reakcje potencjalnych klientów. Co jakiś czas możesz także pokusić się o płatną reklamę w social media.

Konkursy z nagrodami

Każdy z nas lubi wygrywać – wykorzystaj to! Twoi klienci będą częściej do Ciebie zaglądać, jeśli postanowisz co jakiś czas zorganizować konkurs z nagrodami. Nie muszą to być nowe samochody i drogi sprzęt elektroniczny – wystarczą dobrej jakości gadżety lub voucher na zakupy w Twoim sklepie. Pamiętaj, by nagrody wysyłać na bieżąco – nikt nie lubi przecież czekać!

Reklama w Google AdWords

Ten rodzaj reklamy zasługuje na Twoją uwagę, jeśli chcesz, aby informacja o Twojej firmie docierała właśnie do tych osób, które mogą być zainteresowane Twoją ofertą. Link do Twojego sklepu wyświetli się w przeglądarce tym osobom, które chcą kupić takie produkty, jakie znajdują się w Twojej ofercie. Dodatkowo, w AdWords płacisz tylko za kliknięcia Twojego linku – można zatem powiedzieć, że płatna jest tylko ta reklama, która… rzeczywiście działa!

Prowadzenie bloga

Sprzedawanie produktów – nawet tych bardzo przydatnych w codziennym życiu – to jedno, ale klientowi warto pokazać również, w jaki sposób może te dobra wykorzystać! W tym celu wielu właścicieli sklepów internetowych zakłada blogi – dzięki temu można być w kontakcie z klientami, pokazywać im nowości oraz inspirować do używania produktów z Twojego asortymentu. Pisania firmowego bloga nie wymaga dużo pracy, a może przynieść wiele korzyści.

Dodaj komentarz